拍品 528* - A174 书籍 - Samstag, 19. September 2015, 10.00 AM
MATHEMATIK - Euklid. Euclidis Elementorum Libri XIII. Succinctis & perspicuis demonstrationibus comprehensi a M. Ambrosio Rhodio Kembergense, Mathematum Professore extraordinario in Academia Leucorea. Mit zahlr. graphischen Darstellungen. [Wittenberg], Gormann für Helwig, 1609. [8] Bll., 593 [recte 583] S. - II.: Metius, Adriaan: Doctrinae spharicae Lib. V. I. De apparentiis et phaenomenis primi mobilis. II. De situ cuiuslibet stellae in coelo, quomodo ex globo deprehendi debeat. III. De obseruatione astrorum et motuu coelestium per Astrolabium. IV. De distinctione et mensura globi coelestis. V. De ratione construendi sciaterica in quauis data superficie plana. In usum matheseos studiosorum. Frankfurt, Zacharias Palthenius 1598. Mit graphischen Darstellungen. 16, 208 S. Pgt. d. Z. mit blindgepr. Decken, monogrammiert OPN und datiert 1610 (hintere Decke fleckig, bestossen).
CHF 2 500 / 4 000 | (€ 2 580 / 4 120)
以瑞士法郎銷售 CHF 3 500 (包含買家佣金)