Lot 560 - G60 Swiss Art - Wednesday, 15. November 2017, 07.00 PM
CHARLES CHINET
(1891 Rolle 1978)
Lac d'Hiver, 1934.
Huile sur toile.
Signé en bas à droite: C. Chinet
65 x 81 cm.
Provenienz:
CHF 1 500 / 2 500 | (€ 1 550 / 2 580)
Sold for CHF 3 000 (including buyer’s premium)