Lotto 3522 - A150 Grafica antica - venerdì, 18. settembre 2009, 10h15

AMERICA.-Christoph Weigel, Nuremberg, circa 1720. Novi orbis sive Totius Americae cum Adiacentibus insulis nova exhibitio. Partly coloured engraved map, 28 x 35 cm. Gold frame. The central fold slightly browned, the colours slightly faded. Overall good condition.

Christoph Weigel, Nürnberg, um 1720. Novi orbis sive Totius Americae cum Adiacentibus insulis nova exhibitio. Teilkolorierte Kupferstich-Karte, 28 x 35 cm. Echtgoldrahmung. - Die Mittelfalz minim gebräunt, die Farben wenig verblasst. Insgesamt gut erhalten.

[Art.ArtText.Text@@4('[Art.BoId],21')]
Provenienz:
[Art.ArtText.Text@@4('[Art.BoId],22')]
[Art.ArtText.Text@@4('[Art.BoId],23')]
[Art.ArtText.Text@@4('[Art.BoId],24')]
[Art.ArtText.Text@@4('[Art.BoId],25')]
[Art.ArtText.Text@@4('[Art.BoId],26')]
[Art.ArtText.Text@@4('[Art.BoId],20')]

CHF 300 / 400 | (€ 310 / 410)

Venduto per CHF 432 (incl. premio dell'acquirente)