Lot 3009A* - Swiss Art - Friday, 29. June 2018, 02.00 PM
ARTHUR CALAME
(1843 Geneva 1919)
Mythen. Um 1861.
Öl auf Papier auf Karton.
27,5 x 38,5 cm.
Provenienz:
CHF 3 000 / 5 000 | (€ 3 090 / 5 150)
Sold for CHF 19 700 (including buyer’s premium)