Lot 3024 - Z30 Swiss Art - Friday, 24. June 2011, 02.00 PM
ALBERT ANKER
(1831 Ins 1910)
Mädchenbildnis.
Öl auf Leinwand.
Unten links signiert: Anker.
41 x 32 cm.
Provenienz:
CHF 500 000 / 700 000 | (€ 515 460 / 721 650)
Sold for CHF 3 815 000 (including buyer’s premium)