Lot 3010* - Z30 Swiss Art - Friday, 24. June 2011, 02.00 PM
FRANÇOIS DIDAY
(1802 Geneva 1877)
Au bord du lac. 1867.
Öl auf Leinwand.
Unten links signiert: F. Diday. 1867.
54,5 x 69 cm.
Provenienz:
CHF 6 000 / 8 000 | (€ 6 190 / 8 250)
Sold for CHF 13 800 (including buyer’s premium)