Lot 3028 - Z31 Swiss Art - Friday, 09. December 2011, 02.30 PM
GIOVANNI SEGANTINI
(Arco 1858–1899 Pontresina)
Frammento di paesaggio. Um 1887-1888.
Öl auf Leinwand.
46,5 x 22 cm.
Provenienz:
CHF 22 000 / 28 000 | (€ 22 680 / 28 870)
Sold for CHF 44 400 (including buyer’s premium)