Lot 3009 - Z37 Swiss Art - Friday, 05. December 2014, 02.00 PM
AUGUSTE VEILLON
(Bex 1834–1890 Genève)
Brienzersee.
Öl auf Leinwand.
Unten links signiert: A. Veillon.
96 x 164 cm.
Provenienz:
CHF 7 000 / 9 000 | (€ 7 220 / 9 280)
Sold for CHF 6 000 (including buyer’s premium)