Lot 3003 - Z21 Swiss Art - Friday, 08. December 2006, 03.30 PM
OTTO FRÖLICHER
(Solothurn 1840–1890 München)
Abendlandschaft.
Öl auf Leinwand.
60 x 103 cm.
Provenienz:
CHF 6 000 / 9 000 | (€ 6 190 / 9 280)
Sold for CHF 19 200 (including buyer’s premium)