Lot 3059* - Z34 Swiss Art - Friday, 21. June 2013, 02.00 PM
MAX GUBLER
(1898 Zurich 1973)
Blick auf Lipari / Contrada Ponte. 1925.
Öl auf Leinwand.
88 x 111 cm.
Provenienz:
CHF 12 000 / 18 000 | (€ 12 370 / 18 560)
Sold for CHF 18 000 (including buyer’s premium)