Lot 3012 - Z38 Swiss Art - Friday, 26. June 2015, 02.00 PM
GUSTAVE CASTAN
(Geneva 1823–1892 Crozant)
Bords de l'Oise.
Öl auf Leinwand.
90,5 x 145 cm.
Provenienz:
CHF 2 500 / 3 500 | (€ 2 580 / 3 610)
Sold for CHF 4 375 (including buyer’s premium)