Lot 3049 - Z35 Swiss Art - Friday, 06. December 2013, 02.00 PM
ALBERT ANKER
(1831 Ins 1910)
Im Wirtshaus.
Aquarell auf Papier.
Unten rechts signiert: Anker.
46,7 x 71 cm.
Provenienz:
CHF 20 000 / 30 000 | (€ 20 620 / 30 930)
Sold for CHF 63 600 (including buyer’s premium)