Lot 3022 - Z32 Swiss Art - Friday, 22. June 2012, 02.00 PM
JEAN-PIERRE SAINT-OURS
(1752 Genf 1809)
Portrait von Jean-Jacques Rousseau.
Öl auf Holz.
Durchmesser: 38,5 cm.
Provenienz:
CHF 20 000 / 30 000 | (€ 20 620 / 30 930)
Sold for CHF 31 200 (including buyer’s premium)