Lot 3033 - Z36 Swiss Art - Friday, 27. June 2014, 02.00 PM
ROBERT ZÜND
(1827 Lucerne 1909)
Der Sämann.
Öl auf Leinwand.
Unten links signiert: R. Zünd.
39,8 x 52 cm.
Provenienz:
CHF 18 000 / 28 000 | (€ 18 560 / 28 870)
Sold for CHF 44 400 (including buyer’s premium)