Lot 3150 - Z18 Impressionist & Modern Art - Friday, 24. June 2005, 03.30 PM
ANTONI TÀPIES
(1923 Barcelona 2012)
Manigues. 1979/81.
Mischtechnik auf Holz.
Verso signiert.
46,5 x 55 cm.
Provenienz:
CHF 25 000 / 30 000 | (€ 25 770 / 30 930)
Sold for CHF 35 700 (including buyer’s premium)