Lot 3006 - Z20 Swiss Art - Friday, 23. June 2006, 03.30 PM
JOHANN GOTTFRIED STEFFAN
(Wädenswil 1815–1905 München)
Landschaft. Feldstudie.
Öl auf Leinwand.
25 x 44 cm.
Provenienz:
CHF 2 000 / 3 000 | (€ 2 060 / 3 090)
Sold for CHF 2 380 (including buyer’s premium)