Lot 3016 - Z22 Swiss Art - Sunday, 22. July 2007, 03.00 PM
FRANÇOIS BOCION
(1828 Lausanne 1890)
Lac Leman.
Öl auf Leinwand auf Karton.
36,5 x 49 cm.
Provenienz:
CHF 10 000 / 15 000 | (€ 10 310 / 15 460)
Sold for CHF 39 600 (including buyer’s premium)