Lot 3028 - Z24 Swiss Art - Friday, 20. June 2008, 02.00 PM
CARL LINER
(St. Gallen 1914–1997 Appenzell)
Bergbach.
Öl auf Leinwand auf Karton.
35 x 44 cm.
Provenienz:
CHF 4 000 / 6 000 | (€ 4 120 / 6 190)
Sold for CHF 10 200 (including buyer’s premium)