Lot 3000 - Z27 Swiss Art - Friday, 04. December 2009, 02.00 PM
ALEXANDRE CALAME
(Corsier-sur-Vevey 1810–1864 Menton)
Hügellandschaft.
Öl auf Karton.
27,5 x 29,5 cm
Provenienz:
CHF 6 000 / 9 000 | (€ 6 190 / 9 280)
Sold for CHF 5 400 (including buyer’s premium)