Lot 3027 - Z27 Swiss Art - Friday, 04. December 2009, 02.00 PM
FERDINAND HODLER
(Bern 1853–1918 Geneva)
La déclaration d'amour. 1878.
Öl auf Leinwand.
38 x 27,5 cm.
Provenienz:
CHF 4 000 / 6 000 | (€ 4 120 / 6 190)
Sold for CHF 4 800 (including buyer’s premium)