Lot 3001 - Z28 Swiss Art - Thursday, 24. June 2010, 02.00 PM
KONRAD GESSNER
(1764 Zürich 1826)
Der Araber Schimmel.
Öl auf Leinwand.
53,5 x 66 cm.
Provenienz:
CHF 8 000 / 12 000 | (€ 8 250 / 12 370)
Sold for CHF 18 000 (including buyer’s premium)