Lot 3661* - A164 Gravures Anciennes - vendredi, 22. mars 2013, 11h00

BOTANY.-Basilius Besler (1561-1629), circa/after 1613. I. Leucoium flore rubro pleno II. Leucoiuöm vanegatum album rubris maculis III. Leucoium varigatum purpuris maculis. Hand-coloured copper engraving on laid paper, 48.5 x 40 cm (image). From: Hortus Eystettensis, Eichstätt et al., circa 1613. Framed. - Very good condition.

Basilius Besler (1561-1629), um/nach 1613. I. Leucoium flore rubro pleno II. Leucoiuöm vanegatum album rubris maculis III. Leucoium varigatum purpuris maculis. Handkol. Kupferstich auf Bütten, 48,5 x 40 cm (licht). Aus: Hortus Eystettensis, Eichstätt u.a., um 1613. Gerahmt. - Sehr guter Erhaltungszustand.

CHF 500 / 700

€ 470 / 650

Vendu pour CHF 1 320 (frais inclus)