Lot 423 - A178 Livres - samedi, 24. septembre 2016, 10h00

Gessner, Conrad.

De raris et admirandis herbis, quae sive quod noctu luceant, sive alias ob causas, lunariae nominantur, Commentariolus: & obiter de aliis etiam rebus quae in tenebris lucent. Inseruntur & Icones quaedam herbarum novae. Eiusdem descriptio Montis Fracti, sive Montis Pilati, iuxta Lucernam in Helvetia. His accedunt Io. Du. Choul G. F. Lugdunensis, Pilati Montis in Gallica Descriptio. Io. Rhelliccani Stockhornias, qua Stockhornus mons altissimus in Bernensium Heletiorum agro, versibus Heroicis describitur. 3 in 1 Bd. Mit 6 Holzschnitten u. gest. Druckermarke als Schlussvignette.
Zürich, A. u. J. Gessner, o. J. [1555]. Gr.-8°. [2] Bll., 87 S., [4] Bll. (A1-N1). Flexibler Pgt.-Einband d. Z. auf 4 Bünden mit hs. Rückentitel (Schliessbänder fehlen, Fehlstelle am ob. Kapital, leicht wellig, fleckig u. gebräunt, etwas bestossen).

[Art.ArtText.Text@@2('[Art.BoId],21')]
Provenienz:
[Art.ArtText.Text@@2('[Art.BoId],22')]
[Art.ArtText.Text@@2('[Art.BoId],23')]
[Art.ArtText.Text@@2('[Art.BoId],24')]
[Art.ArtText.Text@@2('[Art.BoId],25')]
[Art.ArtText.Text@@2('[Art.BoId],26')]

[Art.ArtText.Text@@2('[Art.BoId],20')]

CHF 2 000 / 3 000 | (€ 2 060 / 3 090)

Vendu pour CHF 9 375 (frais inclus)