Lot 3068 - A188 Tableaux de Maîtres Anciens - vendredi, 29. mars 2019, 14h00

SALOMON ROMBOUTS

(Haarlem 1655 – 1702 Florence)
Wooded landscape with figures near Haarlem.
Oil on panel.
Signed lower right: SR (ligature) ombout.
32.2 x 47.1 cm.

Provenance:
- Van der Ploeg, Art Trade, Amsterdam, Feb 1933.
- W. Paech, Art Trade, Amsterdam, before 1940.
- Private collection of Bas de Geus van den Heuvel (1886 – 1976), Amsterdam/Nieuwersluis.
- Sotheby Mak van Waay, Amsterdam, 26. – 27.4.1976, Lot 53.
- Robert Noortman Gallery, London/Hulsberg 1978.
- Bruno Meissner, Art Trade, Zurich, 1979.
- Swiss private collection.

Exhibited:
- Stedelijk Museum, Schiedam 1952/53, No. 50.
- Fries Museum, Leeuwarden 1955.
- Gronings Museum, Groningen 1955.
- Stedelijk Museum, Alkmaar 1955/56.
- Gemeente Museum, Arnhem 1960/61, No. 52.
- Nederlandse landschappen uit de zeventiende eeuw, Dordrecht Museum, Dordrecht, July – August 1963, No. 102.

Literature:
- Exh. Cat. Collectie B. de Geus van den Heuvel te Nieuwersluis, Gemeentemuseum Arnhem 1950, p. 28, No. 52, fig. 80.
- Exh. Cat. Kat. Schilderijen der Nederlandse en Franse School uit de verzameling van B. de Geus van den Heuvel, Amsterdam: tweede gedeelte, Stedelijk Museum Schiedam 1952, p. 14, No. 50.
- Catalogus schilderijen, aquarellen, en etsen: verzameling B. de Geus van den Heuvel, Nieuwersluis, Nieuwersluis 1963, vol. 1, p. 40, No. 53; vol. 2, fig. 53.
- Exh. Cat. Kat. Laurens J. Bol, Nederlandse landschappen uit de zeventiende eeuw, Dordrecht Museum 1963, p. 33, No. 102, fig. 111.
- Exh. Cat. Kat. A selection of important paintings by old and modern masters from our 1977 collection, Robert Noortman Gallery, London 1977, No. 10, with colour ill.

CHF 7 000 / 10 000 | (€ 7 220 / 10 310)

Vendu pour CHF 7 500 (frais inclus)