Lot 1054 - A140 Mobilier, Porcelaine & Décoration - jeudi, 22. mars 2007, 10h00

PAIR OF HEAVEN AND EARTH GLOBES,George III, signed G. ADAMS LONDON (1750-1795), England, 2nd half of the 18th century The earth globe inscribed. BRITANNIARUM REGI AUGUSTISSIMO, GEORGIO TERTIO. SCIENTIARUM CULTORI PARITER ET PRAESIDIO GLOBUM HUNC TERRESTREM. OMNES HACTENUX EXPLORA OS TERRARUM TRACTUS, AD OBSERVATIONES NAVIGANTIUM ITINERANTIUM, ET ALTRONOMORUM RECENTIORES ACCURATISSIME DESCRIPTOS EXHIBENTEM, GRATI ANIMI ET PIETATIS MONUMENTUM, DDQ, OMNI CULTU ET OFFICIO DEVINCTIMIMUS G. ADAMS, LONDINI APAD G. ADAMS ARTIFICEM RE(..)UM, INVICO FLEETSTREET. The heavens globe inscribed BRITANNIARUM REGI AUGUSTISSIMO, GEORGIO TERTIO. AFRONOMORUM PARRONO MUR DIVENTISSIMO, CELEBERRIMO NOVAM ET EMENDATIOREM CAELI IMAGINEM, SYDERA APUD, AFRICAE PROMANTORIO AUFI(..)ALE NUPERRIME OBSERVATA, STELLAS CATALOGI FLAMIEDIANI UNIVERSAS VERE EXPERIMENTEM, GRATI ANIMI ET PIETATIS MONUMENTUM, DDQ, ONMI CULTU ET OFFICIO DEVINCTISSIMUS, LONDINI APAD G. ADAMS (..) INVICO FLEETSTREET. On mahogany tripod base. H 92 cm. Provenance: Château de Vincy, West Switzerland. A rare pair in good condition.

George III, sign. G. ADAMS LONDON (1750-1795), England, 2. Hälfte 18. Jh.
Der Erdglobus bez. BRITANNIARUM REGI AUGUSTISSIMO, GEORGIO TERTIO. SCIENTIARUM CULTORI PARITER ET PRAESIDIO GLOBUM HUNC TERRESTREM. OMNES HACTENUX EXPLORA OS TERRARUM TRACTUS, AD OBSERVATIONES NAVIGANTIUM ITINERANTIUM, ET ALTRONOMORUM RECENTIORES ACCURATISSIME DESCRIPTOS EXHIBENTEM, GRATI ANIMI ET PIETATIS MONUMENTUM, DDQ, OMNI CULTU ET OFFICIO DEVINCTIMIMUS G. ADAMS, LONDINI APAD G. ADAMS ARTIFICEM RE(..)UM, INVICO FLEETSTREET. Der Himmelglobus bez. BRITANNIARUM REGI AUGUSTISSIMO, GEORGIO TERTIO. AFRONOMORUM PARRONO MUR DIVENTISSIMO, CELEBERRIMO NOVAM ET EMENDATIOREM CAELI IMAGINEM, SYDERA APUD, AFRICAE PROMANTORIO AUFI(..)ALE NUPERRIME OBSERVATA, STELLAS CATALOGI FLAMIEDIANI UNIVERSAS VERE EXPERIMENTEM, GRATI ANIMI ET PIETATIS MONUMENTUM, DDQ, ONMI CULTU ET OFFICIO DEVINCTISSIMUS, LONDINI APAD G. ADAMS (..) INVICO FLEETSTREET. Mit 2 Vermessungsringen. Auf Mahagoni-Dreibein mit schuhleistenförmigen Füssen. H 92 cm.

[Art.ArtText.Text@@2('[Art.BoId],21')]
Provenienz:
[Art.ArtText.Text@@2('[Art.BoId],22')]
[Art.ArtText.Text@@2('[Art.BoId],23')]
[Art.ArtText.Text@@2('[Art.BoId],24')]
[Art.ArtText.Text@@2('[Art.BoId],25')]
[Art.ArtText.Text@@2('[Art.BoId],26')]

[Art.ArtText.Text@@2('[Art.BoId],20')]

CHF 40 000 / 70 000 | (€ 41 240 / 72 160)

Vendu pour CHF 102 000 (frais inclus)